מאמרים בנושאים מגוונים

מהי שיטת הליסינג?

0 2,354

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים פונים אל חברות הליסינג השונות על מנת לבצע עסקת קניית רכב. עד לפני מספר שנים שוק הליסינג בישראל היה מעין "מועדון חברים" רק לחברות ועסקים. כיום, גם אנשים פרטיים יכולים לרכוש רכבים בשיטת הליסינג הפרטי. מהי שיטת הליסינג וכיצד ניתן להשתלב בה?…הכול בשורות הבאות…

מהו ליסינג?

ליסינג היא למעשה שיטת קניית רכב באופן מימוני. חברות הליסינג מציעות מסלולי מימון לרכב חדש או יד שנייה העמוד לרשותם ומאפשרות ללקוחות השונים לבחור את דגם המכונית הרצוי ואת שיטת התשלומים הנוחה להם. רוב מסלולי הליסינג מבוססים על שלושה שלבים:

  • בשלב הראשון: הלקוח מעמיד סכום התחלתי לרכישת הרכב (אחוז מסוים ממחיר המחירון)
  • בשלב השני: הלקוח משלם מדי חודש תשלום קבוע שנקבע מראש (בדרך כלל לתקופה של 3 עד 5 שנים)
  • בשלב השלישי: הלקוח משלם את יתרת התשלום לאחר תקופות הליסינג או עובר לעסקה חדשה.

קניית רכב בשיטת הליסינג מעמידה לרשותכם מספר יתרונות כדאיים ומשתלמים. קניית רכב מחברות ליסינג הפכו מזמן לתופעה מוכרת בקרב חברות ועסקים וכיום חברות הליסינג פונות אל השוק הפרטי על מנת להרחיב את פעילותם. קיימות מספר אופציות ליסינג שונות והן:

ליסינג מימוני: קניית רכב המחייבת אתכם לתשלום חודשי קבוע עד לגמר העסקה.

ליסינג תפעולי: קניית רכב במחיר חודשי גבוה טיפה (יחסית) אך במסגרת התשלום אתם מקבלים את כל ההוצאות השוטפות של הרכב, לרבות, ביטוחים,טיפולים, תיקוני מוסך וכדומה. שיטה זו טובה ונכונה לחברות גדולות המחזיקות מספר רב של רכבים

ליסינג פרטי: שיטת קניית רכב לקהל לקוחות פרטיים על פי התנאים שצוינו למעלה.

על מנת ליהנות מאפשרויות הליסינג השונות תדרשו (ברוב המקרים) להציג בפני חברות הליסינג מסמכים שונים, לרבות, תדפיסי חשבונות בנק של ששת החודשים האחרונים, תלושי שכר מהחצי שנה האחרונה ואישור מחברות האשראי או הבנק לביצוע העסקה ויכולתכם הכלכלית לעמוד בהתחייבויות השונות.

כיום, כל חברת ליסינג מציגה לוח רכב אינטרנטי בו תוכלו לראות את הרכבים המוצעים על ידי החברה, להתרשם מאיכויות החברה וכמובן לבחון את התאמתכם לביצוע העסקה.

השאר תגובה

האימל שלך לא יפורסם