מאמרים בנושאים מגוונים

סתימה בכיור – להתמודד לבד או להזמין אינסטלטור?

0 2,640

 

פתיחת סתימות בכיור מתחילה בחיפוש אחר מקור הבעיה. כשמדובר בכיור הממוקם בחדר האמבטיה נמצא לא פעם שמקור הבעיה המצריך פתיחת סתימות בכיור היא התאספות של קבוצת שיער בצנרת הכיור האוטמת את זרימת המים. הדרך להימנע מכך היא לאטום את פתח הכיור עם פקק מתאים ואז להסתרק מעל הכיור ומיד עם סיום הסירוק לאסוף את כל השערות ולהשליך במקום הראוי לכך: פח האשפה המצוי בחדר השירותים. פתיחת סתימות בכיור עשויה להיגרם בשל סיבות נוספות וביניהן זריקת חוטים דנטאליים אל פי הכיור, זריקת קיסמי שיניים ושימוש בחומרים המכילים שומנים ויוצרים עיבוי בדפנות הצנרת. ובמילים אחרות: אם חשבתם שכיור חדר האמבטיה חסין בפני התרחשויות מסוכנות הגורמים לסתימת הצנרת – הרי שטעות בידכם וגם כאן יש להימנע משימוש פרזיטי ומעקב אחרי דרכים היגייניות למניעת איסוף אשפה מיותרת המצריכה פתיחת סתימות בכיור.

פתיחת סתימות בכיור המטבח

פתיחת סתימות בכיור המטבח מתחילה בדרך כלל בשימוש בפומפה הביתית. במידה ופעולה זו אינה מביאה לפתרון המצב, הפעולה הבאה היא פתיחת הסיפון. ואם גם מכאן לא צמחה הישועה יש להכיר בעובדה כי אינכם אינסטלטור מקצועי ולפנות לחברת אינסטלציה שתעניק פתרון הולם ומהיר. פתיחת סתימות בכיור היא תרחיש שכל משפחה טובה זכתה לו לפחות מספר פעמים במהלך חייה. אמנם נהוג לחשוב כי פתיחת סתימות בכיור נפוצה יותר בבתים ישנים מאשר בבניה חדשה, אך אין זה נכון כלל ועיקר כי דווקא כשמדובר בכיור סתום הגורם לבעיה היא יותר מה שהוכנס לכיור ופחות מה שהיה קיים בתוכו לפני כן. אמנם ישנם זמנים בהם קריאה לאינסטלאטור יכולה להתנהל על מי מנוחות להבדיל מזמנים אחרים בהם הקריאה היא ממש עניין של חיים ומוות. אז להוציא את אותם מקרים שבאים בהפתעה מוחלטת ומכים בכם כרעם ביום בהיר, אם ברצונכם להימנע מסתימה מביכה באמצע ארוחת החג כש-לשולחנכם מסבים מספר לא מבוטל של אורחים, רצוי לבצע פעולת מנת מוקדמת ואחר הפעמיים הראשונות שכיורכם מחזיר את לכם את ארוחת הצהריים, לקרוא לאינסטלטור מומחה ולהימנע מקריאות חירום בעתיד לבוא.

פתיחת סתימות בכיור על ידי אינסטלאטור מומחה

פתיחת סתימות בכיור נידונו כבר באינספור פורומים ומי מאיתנו לא נתן את דעתו לדרכי פתרון יצירתיות ומועילות. אך כשהבעיה הופכת לשגרת יומנו וברור כשמש כי הסתימה הבאה היא במרחק שטיפת צלחת, מוטב לוותר על האגו ועל השקלים המתלווים אליו וליצור קשר עם אינסטלטור מומחה. פתיחת סתימות בכיור על ידי אינסטלאטור מומחה היא הדרך הטובה ביותר לתקוף את הסתימה מכל הכיוונים ולוודא שהגורם אליה טופל אף הוא באופן שמונע הישנות הסתימה לעתיד לבוא. אך באינסטלציה כמו באינסטלציה, אל נעלה על ליבנו ש- פתיחת סתימות בכיור ימנעו הופעות סתימות או נזילות במקום אחר בבית, כי כפי שטיפול בשן בינה אינה קשורה לסתימה בשן הקדמית, כך גם בצנרת הביתית לא תמיד ניתן לגלות נזק הקיים באמבטיה על ידי פתיחת סתימות בכיור.

מאמר זה נכתב ע"י אורי האינסטלטור, שרברב מומחה ומוסמך באיזור הדרום

השאר תגובה

האימל שלך לא יפורסם