מאמרים בנושאים מגוונים

כיצד לתכנן ולבחור מקלחונים?

0 1,938

שוק המקלחונים התרחב מאוד באוד בשנים האחרונות בעקבות ביקוש גבוהה, עקב האצה בענף הבניה ובכלל בגלל עליה ברמת החיים.

בעבר רוב בעלי הבתים הסתפקו בתליית וילון בחדר האמבטיה, דבר שהיום כמעט ולא קיים בבניית בתים חדשים. לחשוב שהשקענו זמן וכסף רב בעיצוב המקלחת הדבר האחרון שאנחנו נרצה זה להרוס את כל העיצוב ע"י וילון פשוט.

עוד בתחילת הדרך שבו נתכנן את חדר האמבטיה. יש לשמור מקום לשטח המקלחון. מומלץ להשאיר לפחות 80 ס"מ הן לאורך והן לרוחב, כמובן שהשאיפה שלנו תהיה למקלחון  גדול ומרווח יותר. אם תקציבכם מוגבל יש לקחת בחשבון שהמידות של מקלחונים בשוק הם 80/80 או 90/90 ס"מ לכן חשוב לתכנן את שטח המקלחון לפי הגדלים האלה.

סוגי מקלחונים

כיום המקלחונים מתחלקים לכמה קבוצות:

  1. המקלחונים במידות סטנדרטיות – לרוב המקלחונים האלה יהיו זולים משום שהם מיוצרים בייצור המוני. אבל היום קיימים בשוק מקלחונים פינתיים סטנדרטים באיכות גבוהה ואין שום מניעה מלהשתמש במקלחונים האלה אם הם עומדים בתנאים שלכם כמובן. בבחירת המקלחון הסטנדרטי חשוב לשים דגש על עובי הזכוכית. מומלץ מאוד לבחור מקלחונים עם זכוכית שהעובי מינימום שלך הוא 6 מ"מ ולא 4 מ"מ כך שרמת הבטיחות תהיה גובהה.
  2. מקלחונים בהתאמה אישית – מקלחונים מהסוג הזה קיימים כדי לתת מענה לכל גודל או צורה שתרצו. במקרה כזה תהיה לכם אפשרות לעצב את המקלחת כמעט בכל צורה שתרצו מבלי להתחשב בגודל הסטנדרטי של המקלחונים. החיסרון כמובן הוא במחיר הגבוהה בהרבה ביחס למקלחונים הסטנדרטים. קיימות בשוק חברות רבות המציעות מקלחונים בהאמה אישית כגון: ליאונרדו, מיטרני, אידיאל וכו'. חלקם מוקרות יותר וחלקם פחות. דבר חשוב שיש לשים עליו דגש כשבוחרים מקלחון בהתאמה אישית הוא תוקף האחריות. מומלץ לבחור בחברה שתתן לכם לפחות 5 שנים אחריות. זה לא הכרחי לבחור דווקא בחברות היקרות והמוכרות בשוק, ישנם יצרני מקלחונים שמייצרים מקלחונים באכויות גבוהות אבל במחירים נמוכים הרבה יותר.
  3. מקלחונים ללא פרופילים – מדובר בקבוצת מקלחוני הפרימיום. אלו מקלחונים המיוצרים אך ורק מצירים ללא מסילות וללא פרופילים, לכן העיצוב שלהם נראה יוקרתי ונקי. מקלחונים אלה ניתנים לייצור כמעט בכל גודל וצורה שתרצו. חסרונם כמובן הוא המחיר הגבוהה. אם החלטתם לבחור מקלחון מהקבוצה הזאת, יש להקפיד על בחירת צירי נירוסטה מלא או מבראס מצופה ניקל. אל תסתפקו בצירי סגסוגת אלומיניום, משום שאורך החיים שלהם הוא נמוך. בבחירת מקלחון זה יש לוודא שאתם מקבלים לפחות 5 שנות אחריות.

לסיכום

כאשר החלטתם לבחור מקלחון תשימו דגש על גודל המקלחון, שיהיה יפה וכמובן מרווח ושצורת הדלתות תואמת לדרישות שלכם. כשבוחרים מקלחון, מעבר לעיצוב ולמימדים הרצויים תבחרו במקלחון עם חומרים איכותיים ועובי זכוכית של לפחות 6 מילימטר. תוודאו שיש לכן אחריות לכמה שנים טובות.

מאמר זה הובא ע"י showerglassic.co.il

 

השאר תגובה

האימל שלך לא יפורסם